IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego to forma prawna inwestowania (potocznie: konto inwestycyjne), która umożliwia długoterminowe oszczędzanie na emeryturę w Polsce jako prywatna inwestycja niezależna od systemu emerytalnego.

Na zachętę oferuje dwie korzyści podatkowe:

  • Brak podatku od zysków kapitałowych (po spełnieniu określonych warunków).
  • Zwrot podatku w PIT według skali podatkowej (od kwoty wpłaty na IKZE). Przy czym przy wypłacie z IKZE pobierany jest ryczałtowy podatek 10% od wypłacanej kwoty

Warto pamiętać że to nie jest gwarantowana emerytura tylko produkt do samodzielnego inwestowania.

Środki na IKZE można ulokować w różnego rodzaju instrumenty finansowe, takie jak akcje, czy fundusze inwestycyjne, co pozwala na potencjalne zyski w przyszłości. IKZE ma na celu zapewnienie dodatkowego źródła finansowania emerytury, obok obowiązkowego systemu ubezpieczeń społecznych.


Streszczenie wiedzy o IKZE i praktyczne porady

Znajdziesz w strefie Pakietu Emerytalnego w tym portalu po zalogowaniu.
Jeżeli nie masz jeszcze konta – założysz je tutaj bezpłatnie.

Kliknij i sprawdź co otrzymasz po zalogowaniu.


Encyklopedia wiedzy o IKZE

Pakiet Emerytalny dostępny po zalogowaniu w portalu Kierunek Emerytura to streszczenie najważniejszych informacji praktycznych na temat IKE.

Jeżeli interesują Cię wszelkie możliwe szczegóły – to zapraszam na stronę Wybieramy IKZE gdzie zebrałem pełną wiedzę na temat Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego i odpowiedzi na wszelkie możliwe pytania. W tym przegląd i analizę oferty produktowej.

Wybieramy IKZE (www.wybieramyikze.pl)